W tych pozycjach urodzisz bez komplikacji i bólu!

Cześć, z tej strony Katarzyna Kowal, czyli założycielka platformy dla kobiet w ciąży Momama gdzie każdego dnia przygoowuje tysiące kobiet w ciąży do porodu i macierzyśtwa.

Jest mi niezmiernie miło, że mogę przekazać Wam wartościową wiedzę, która pomoże Wam urodzić sprawnie i bez komplikacji. To cudowne podziwiać jak wraz z Momamą przygotowujecie się do porodu w łatwy i przystępny sposób.

Wiem, że wiedzy jest dużo dlatego wszytsko robimy razem małymi kroczkami.
Z tego materiału dowiesz się jak usprawnić poród, poprzez zastosowanie pozycji wertykalnych.
Dodatkowo na samym końcu pokaże Ci, jak możesz sprawdzić swoje ciało przed porodem w praktyce.
Dzięki temu unikniesz błędów na sali porodowej.

Jednym z największych błędów popełnianych przez kobiety rodzące to brak przygotowania i zaznajomienia się z metodami usprawniającymi poród.
Nie popełnij tego błędu i przygotuj się do porodu już w trakcie ciąży. Unikniesz bądź znacznie zminimalizujesz ból, traumę i prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji okołoporodowych.

Podczas porodu nie ma czasu na tłumaczenie czy szukanie czegokolwiek. Dlatego dzisiaj pokażę Ci jak sprawić, aby poród przebiegł w sposób sprawny.

Czy odpowiednie pozycje mogą złagodzić ból?

Najczęstszą obawą jaką mi podajecie jest ból porodowy. Boicie się także, że poród nie będzie przebiegał sprawnie i dojdzie do komplikacji.  O metodach łagodzenia bólu mamy osobne webinary ale chcę żebyś zapamiętała jedno: przygotowanie ciała to klucz do łagodnego porodu. To dla mnie bardzo ważne, żebyście od początku ciąży o tym wiedziały i mogły się przygotować.  Sama znajomość pozycji nie wystarczy dlatego polecam korzystać ze szkół rodzenia, które mają w ofercie treningi i zajęcia praktyczne.

W wiadomościach piszecie też, że dzięki pozycjom wertykalnym nie tylko złagodziłyście ból ale udało Wam się urodzić sprawnie i ochroniłyście krocze. Odpowiednie ustawienie miednicy nie tylko ułatwi dziecku wyjście na świat ale również sprawi, że głowka dziecka będzie równomiernie napierać na całe Twoje krocze.

Liczne badania naukowe dowiodły, że pozycje wertykalneniezastąpione podczas porodu. Poród w pozycji wertykalnej wymaga mniej wysiłku ze strony zarówno rodzącej kobiety, jak i dziecka. Dzięki temu mniej się będziesz stresować, co również pozytywnie wpływa na przebieg porodu bez bólu. Dodatkowo podczas pozycji wertykalnych ustawiasz miednicę w najlepszym dla siebie położeniu, co również pomaga radzić sobie z bólem.

Podczas porodu odgina się kość krzyżowa, która daje 2 centymetry więcej do obwodu kanału rodnego. Dlatego warto wykorzystywać do porodu inne pozycje niż leżąca na plecach. Ten sposób będzie Ci przyjacielem w II okresie porodu podczas parcia.


Muszę zaznaczyć, że nie ma jednej idealnej pozycji porodowej. Podczas naszych zajęć i treningów szkoły rodzenia momama staramy się Wam pokazywać jak najwięcej możliwości wykorzystania różnych sprzętów jakie znajdują się na sali porodowej (drabinki, materace, worki sako czy piłki) do tego abyście zdecydowanie łatwiej mogły radzić sobie z dolegliwościami bólowymi w trakcie porodu i wykorzystując te wszystkie pozycje porodowe ten poród ułatwiać.

Dlatego to ważne abyś sprawdziła wcześniej, w których pozycjach będzie Ci wygodnie a w których mniej wygodnie.

W I okresie porodu, gdy skurcze mięśnia macicy nie są jeszcze tak bardzo intensywne lub jeden skurcz jest słabiej odczuwalny niż drugi, jedne są rzadsze – drugie są częstsze, to możemy wykorzystać kilka pozycji porodowych, które przyśpieszą nam tą czynność.

Nasze materiały nagrywamy w całej Polsce, rownież w szpitalu. Dlatego wszystkie przyszłe mamusie, które chcą się przygotować do porodu zapraszam do obejrzenia fragmentu materiału z naszej szkoły rodzenia. Tam wybitna położna i nauczyciel akademicki Katarzyna Żelazko wraz z jedną z Was- Anetką – naszą klientką, która sama się do nas zgłosiła pokażą Wam najlepsze pozycje dla kobiety rodzącej i dziecka jakie możecie wykorzystać na sali porodowej zarówno w pierwszym jak i drugim okresie porodu.

Anetka, nasza ciężarna modelka była bardzo zaskoczona, jak wiele pozycji można przyjmować podczas porodu. Pamiętam, jak powiedziała, że spokojnie mogłaby w takich pozycjach spać lub odpoczywać a do tej pory poród kojarzył jej się tylko z bólem, dyskomfortem i dużym wysiłkiem.

A teraz zapraszam Cię do zapoznania się z fragmentem naszej szkoły rodzenia:
Mam nadzieję, że w tym materiale pokazałam Ci jak wiele możliwości masz na sali porodowej.
Tak jak wspominałam sama znajomośc tych pozycji nie wystarczy.
Dobrze abyś sprawdziła swoje ciało w praktyce i sama zobaczyła jakie pozycje będą dla Ciebie najlepsze.
Możesz to zrobić z nami podczas zajęć online na żywo.
Nasza szkoła rodzenia jest dla świadomych mam, które wiedzą, ze poród to nie jest łatwa sprawa
Którze chcą aby poród był dla nich wyjątkowym i najważniejszym dniem w Waszym życiu.
Jeżeli lubisz lecieć na spontanie i żyjesz w przekonaniu, ze „jakoś to będzie” lub zdajesz się całkowicie na decyzje personelu dotyczące Twojego porodu to oczywiście Twój wybór.

Jeżeli stawiasz na profesjonalizm- to super trafiłaś, poczytaj więcej o naszej platformie  a napewno wyciągniesz z niej dużo cennych informacji, dzięki którym Twój poród przebiegnie sprawniej i łagodniej.

Dołącz i sprawdź, jak szkoła rodzenia momama pomoże Ci w przygotowaniu do porodu!
Dalej nie jesteś przekonana?
Zobacz co o nas przyszłe mamy które skorzystały z naszej platformy