1. Strona główna
  2. Ogólne
  3. Ile wody powinna pić kobieta w ciąży?

Ile wody powinna pić kobieta w ciąży?

Dzisiaj mały wykład o tym jak ważne jest w naszym życiu !

Woda wchodzi w skład każdej komórki naszego ciała! Jest ona niezbędna w procesie , pożywienia oraz wchłaniania składników odżywczych. Dodatkowo odpowiada za wydalanie produktów przemian metabolicznych i toksyn, a także do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej, czyli tak naprawdę za ! W naszej codziennej diecie wodę znajdziemy nie tylko w płynie, ale również w ,  i .

wody jest zależne od kilku czynników:
składu diety,
temperatury otoczenia,
aktywności fizycznej.

Pamiętajcie, że przy częstej aktywności fizycznej musimy spożywać więcej płynów, gdyż wodę z organizmu. My ciężarne, mamy wyższe zapotrzebowanie kaloryczne, potrzebujemy też wypijać więcej wody, ponieważ metabolizujemy więcej składników odżywczych. Powinnyśmy wypijać minimum 1️⃣,5️⃣ litra wody dziennie, a w dni treningowe minimum 2️⃣ litry!

Jaką wodę wybrać?
Najlepiej taką jaka nam ! Jeżeli jesteście już w wysokiej ciąży unikajcie wody gazowanej bo może potęgować refluks czy zgagę. Najlepiej wybierać wodę o średnim – około 5️⃣0️⃣0️⃣ skł.min/litr – lub wysokim – powyżej 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ skł.min/litr. Ważne aby pić wodę regularnie, po kilka łyków, a nie jak nam się przypomni nagle pół butelki. Tylko wtedy odpowiednio się nawadniamy bez obciążania pęcherza i nerek.

się z nami? Najwyższa pora skoczyć do kuchni i uzupełnić szklankę z wodą!

Artykuły które mogą cię zainteresować