MINI KURS KARMIENIA PIERSIĄ

5 MUST HAVE wyprawki laktacyjnej!

Cześć z tej strony Kasia Kowal, mam nadzieję, że widziałaś poprzednie materiały z tej serii.

W materiale 1 omawiałam przygotowanie do laktacji, w 2 materiale przedstawiłam Ci najczęstsze problemy laktacyjne oraz sposoby na ich zminimalizowanie, w 3 materiale dostałaś ode mnie gotowy przewodnik po laktatorach.

Odbył się również webinar, w którym jak zawsze bardzo licznie wzięłyście udział, za co chciałabym bardzo Wam podziękować! To zaangażowanie niezmiennie mi imponuje i bardzo mnie cieszy.

Chciałabym bardzo podziękować również wszystkim klientom, którzy już są z nami na pokładzie. Jestem Wam wdzięczna za zaufanie i mam nadzieję, że korzystacie z lekcji, które są już dla Was dostępne. Przerabiajcie je, to była znakomita decyzja, mam nadzieję, że odniesiecie sukces. Chciałabym Wam bardzo pogratulować tej doskonałej decyzji.

Jeżeli jeszcze nie dołączyłaś na pokład naszego kursu to mam nadzieje, że po tej akcji się to zmieni i dołączysz do grona uczestników szkoły rodzenia.

Dobre gadżety laktacyjne mogą uratować Twój proces karmienia.

Dlatego teraz przybliżę Ci najlepsze, sprawdzone przez naszych specjalistów gadżety laktacyjne. Dzięki nim łatwiej będzie Ci wejść w proces laktacji i nie zrezygnujesz z karmienia piersią od razu, gdy napotkasz pierwsze przeszkody. 

Z tego artykułu dowiesz się, jakie 5 MUST HAVE gadżetów wspiera proces laktacji. 
Badania wskazują, że prawie każda kobieta rozpoczynająca swoją przygodę z laktacją napotyka na problemy. Jakie? 
 • Zastój pokarmu. 
 • Zapalenie piersi. 
 • Podrażnione brodawki. 
 • Nawał pokarmu. 

Pamiętaj, aby jak najszybciej skonsultować się z doradcą laktacyjnym i rozwiązać dolegliwości. Zaniedbanie któregokolwiek z wymienionych problemów może wywołać poważniejsze konsekwencje, jak np. ropień piersi lub bakteryjne oraz grzybicze zapalenie piersi️. Dodatkowo ból utrudnia budowanie więzi z nowonarodzonym dzieckiem. 

Naukowcy potwierdzają, że: 
 • Podczas karmienia piersią nie musisz być na specjalnej diecie.
  Możesz jeść wszystko. Pamiętaj jednak, że takie rzeczy jak alkohol czy leki mogą wpływać na pokarm. Zawsze informuj lekarzy o tym, że jesteś Mamą karmiącą. 
 • Skład mleka zmienia się w zależności od pory dnia.
  W południe, po południu i wieczorem mleko ma największą zawartość tłuszczu, w nocy i rano jest go najmniej. Ilość cukrów i białek pozostaje względnie stała.
  Mleko wieczorne zawiera więcej melatoniny ułatwiającej dziecku zasypianie. 
Co zyskuje Twoje dziecko karmione piersią? 
 • Mleko matki jest dostosowane indywidualnie do potrzeb i płci dziecka. Jest zmienne w zależności od jego stanu zdrowia oraz wieku. 
 • Mleko mamy posiada wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju Maleństwa. Jest też naturalnym środkiem wspomagającym odporność i wzmacniającym kości. 
 • Naturalne karmienie wspomaga prawidłowy rozwój aparatu mowy.
  Dzieci karmione piersią mają lepszy zgryz i łatwiej kontrolują pracę języka. 
Jednak pamiętaj! Karmienie piersią nie jest Twoim obowiązkiem. Ucinaj wszelkie przejawy terroru laktacyjnego. To Ty decydujesz o sposobie karmienia swojego dziecka i każdy sposób będzie dobry, jeśli Ty będziesz się czuła komfortowo
Oto 5 rzeczy wspierających laktację, które musisz skompletować w ciąży. 
 1. Lanolina

Ratunek na popękane brodawki, który musisz mieć ze sobą już w szpitalu! Ale UWAGA! Lanolina lanolinie nie równa! 

Czym się kierować wybierając najlepszy produkt? Przede wszystkim w składzie nie może znajdować się żaden składnik, który mógłby zaszkodzić dziecku, jeśli zapomniałabyś zmyć ją z piersi przed karmieniem! 

Dlatego zwracamy uwagę, żeby kupować czystą lanolinę, której nie trzeba zmywać przed przystawieniem malucha! Taki skład ma np. lanolina z firmy Medela czy Lansinoh.

 1. Muszle laktacyjne

Idealne uzupełnienie kuracji lanoliną podczas nauki karmienia piersią! 

Na początku brodawki mogą być podrażnione, a ocieranie się o stanik czy koszulę może to jeszcze pogorszyć. 

Wtedy na ratunek polecamy osłonki na brodawki – chronią sutki przed otarciami, pozwalają piersiom oddychać, a lanolinie swobodnie się wchłaniać!

 1. Wkładki laktacyjne

Matki karmiące się z nimi nie rozstają! Pomagają w kontroli wycieków mleka pomiędzy karmieniami, dzięki nim czujesz się bardziej komfortowo! Możesz wybrać jedno lub wielorazowe produkty. 

Najważniejsze, żeby materiał, z którego są wykonane ma być przewiewny! Nasze wskazówki: kształt ‘łezki” jest bardziej uniwersalny i lepiej dopasowuje się do większości biustów. 

Zwróć także uwagę na mocowanie – dobrze, kiedy wkładki mają taśmę, którą przyklejasz je do biustonosza, dzięki czemu nie przesuwają się pod bluzką. 

 1. Kolektor pokarmu

Znany jako “magiczna butelka”. Stosunkowa nowość na polskim rynku, która stała się absolutnym must have każdej karmiącej Mamy! 

Dlaczego? 

Bo kiedy poznasz już właściwości kobiecego mleka, to wiesz jak cenna jest jego każda kropla! 

Kolektor pokarmu pomaga zbierać niespodziewane ilości mleka mamy. Jak? Podczas karmienia jedną piersią przystawiasz kolektor do drugiej piersi – dzięki temu zbierasz pokarm na zapas i nie zmarnujesz ani jednej kropli!

 1. Termożelowe okłady ciepło – zimno

Wsparcie laktacji w sytuacjach kryzysowych! 

Ciepłe lub zimne okłady pomagają zwalczać wiele laktacyjnych kryzysów. Na przykład okład stosowany na ciepło sprawdzi się przy obrzękach, zastojach piersi czy przy odciąganiu pokarmu, a stosowany na zimno łagodzi ból piersi i zmniejsza ich obrzęk

Dobrze, jeśli okłady mają kształt dopasowany do kobiecej piersi.

To już wszystko, mam nadzieję, że cała seria laktacyjna bardzo Ci się spodobała. Zachęcam jeszcze raz abyś dołączyła do naszej szkoły rodzenia, ponieważ jeżeli masz takie problemy jak lęk czy obawa przed karmieniem, boisz się problemów laktacyjnych, to jest to zdecydowanie miejsce dla Ciebie.

Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek pytania to śmiało pisz na naszym ingramie czy Facebooku, chwile porozmawiamy i mam nadzieję, że zobaczymy się w gronie uczestników tego kursu i wspólnie przygotujemy się do najważniejszej roli w Twoim życiu- roli mamy.

Tylko teraz z okazji zakończenia naszego mini kursu wyjątkowa zniżka do -30% na dostęp do platformy momama. Zacznij rok z momamą i wejdź w macierzyństwo przygotowana z najlepszą szkołą rodzenia online w Polsce!