1. Strona główna
  2. Treningi
  3. Bieganie w ciąży

Bieganie w ciąży

Często nas pytacie czy w ciąży można biegać‍♀️.

Otóż można jeżeli biegałyście również ciążą. To że ruch w ciąży jest jak najbardziej wskazany i nie można się bać treningów, to już wiecie. Aktywność fizyczna podczas ciąży zależy przede wszystkim od tego jak ćwiczyłyście i w jakiej było wasze ciało przed ciążą. Jeżeli biegałyście dużo przed ciążą, Wasze ciało jest przystosowane do tego, odpowiednie mięśnie są . Oczywiście intensywność treningu w trakcie ciąży będzie znacznie mniejsza, ale zapewne same to odczujecie. W wyższej ciąży, polecamy zamienić bieganie na szybsze , i tak się zmęczycie!

O czym warto pamiętać:
◾️Nawadniajcie się! Potrzebujecie teraz więcej niż wcześniej.
◾️Uważajcie na . Hormony ciążowe rozluźniają mięśnie i więzadła, dodatkowo dochodzi do zmiany środka ciężkości, więc możesz mieć problem z równowagą, unikajcie nierównych terenów.
◾️Uważajcie na ciśnienie. Podczas biegu powinnyście czuć, że możecie mówić i oddychać, a wdech i wydech są podobnej długości.
◾️Zmieńcie technikę biegania. Spróbujcie bardziej rozstawiać i nieznacznie je uginać. Skróćcie krok, aby zmniejszyć czas, gdy obie nogi są nad ziemią!

Jeżeli wcześniej nie biegałyście i nagle w ciąży poczułyście, że teraz jest ten , aby zostać maratończykiem – poczekajcie do porodu, a potem zacznijcie biegać z wózkiem!

Artykuły które mogą cię zainteresować