Cesarskie cięcie – co powinnaś wiedzieć.

Co 3 poród w Polsce kończy się cesarskim cięciem. 

Przeprowadziłam ankietę na profilu momama i okazało się, że większość z Was przygotowuje się i nastawia na poród naturalny, w ogóle nie przyjmując do wiadomości, że jednak może on zakończyć się cięciem cesarskim. Cieszy mnie, że chcecie rodzić naturalnie, jednak badania pokazują, że nawet najlepiej przygotowanej do porodu kobiecie, może przytrafić się cesarskie cięcie.

Pamiętaj, operacja cesarskiego cięcia to operacja ratująca życie i zdrowie mamy i dziecka.

Musisz wiedzieć, że do cięcia cesarskiego może dojść w wyniku 4️ wskazań:

  • planowane bezwzględne, przy których zawsze rekomenduje się cesarskie cięcie,
  • planowane względne, o których decyduje zdrowie matki i dziecka oraz lekarz,
  • nagłe, wynikające z przebiegu ciąży lub porodu,
  • pozapołożnicze, zalecane przez lekarzy z powodu innych chorób.
Nieprzygotowanie do ewentualnej operacji cesarskiego cięcia jest źródłem stresu dla przyszłej mamy, a co za tym idzie również dla dziecka.

Z pewnością nie jest to wymarzony scenariusz dla przyszłej mamy. Poród to zew natury i nie wszystkim sytuacjom jesteśmy w stanie zapobiec, nie wszystkie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale gdy już się pojawią to bądźmy na nie gotowe. Dobry poród to taki, który kontrolujesz i każda decyzja podjęta przez personel jest również Twoją. Dzięki temu będziesz pewna, że zrobiłaś wszystko co tylko mogłaś, aby wydać na świat swoje maleństwo całe i zdrowe.

Dlatego tak ważne jest dla mnie abyś przygotowała się na każdy scenariusz i miała niezbędną wiedzę na temat cesarskiego cięcia.

Cięcie cesarskie jest jedną z komplikacji porodowych i może prowadzić do mniejszych lub większych konsekwencji. Blizna po cięciu cesarskim, trauma, długi proces rekonwalescencji to tylko kilka z nich. Warto na etapie ciąży przygotować się na wszystkie ewentualności i uniknąć niepotrzebnego stresu, wywołanego niewiedzą.

To był tylko wstęp do naszych 2 godzinnych profesjonalnych BEZPŁATNYCH warsztatów  które odbędą się 24 listopada na których przygotujesz z nami swoje krocze, miednicę i ciało do porodu!
Po więcej szczegółów kliknij przycisk poniżej
To był tylko ułamek wiedzy jaką stworzyliśmy razem z 12 innymi specjalistami w ramach naszej szkole rodzenia!

Zapoznaj się z ofertą naszej szkoły rodzenia dzięki której zaskoczysz personel medyczny swoją wiedzą, przygotowaniem i opanowaniem!

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.