Udało się!
Warsztaty zaczynają się o 11:00
i potrwa około 90 minut.
Link do pokoju otrzymasz w dniu wydarzenia (7.11.2024).
Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM i inne!
Poniżej znajdziesz bonusowy materiał.
Bonusowy materiał
Pewnie zastanawiasz się czy aktywność jest na pewno bezpieczna w każdym tygodniu ciąży?
Tak, a nawet wskazana. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej dla Ciebie. Tym będziesz mieć więcej siły podczas porodu i macierzyństwa. Jeżeli realizujesz treningi przygotowane specjalnie pod kobiety w ciąży, to śmiało możesz je realizować w każdym tygodniu ciąży.
Pamiętaj, że cały czas mówimy o aktywności przeznaczonej dla kobiet w ciąży prowadzone przez specjalistów wyszkolonych w treningu z ciężarnymi. Te treningi mają na celu przygotowanie ciała do porodu, poprawienie elastyczności i ukrwienia ciała. Nie mają na celu modelowania sylwetki. Tylko takie treningi będą na 100% bezpieczne w ciąży.
Jak często powinnam ćwiczyć aby był efekt?
WHO zaleca umiarkowaną aktywność fizyczną u kobiet w ciąży każdego dnia przez min. 30 minut. Ale z mojego doświadczenia i pracy z ciężarnymi mogę Wam powiedzieć, że nawet przy treningach raz w tygodniu widzę ogromną zmianą i progres. Też zależy wszystko od tego, kto prowadzi trening. Ja zawsze staram się Wam wszystko tłumaczyć, abyście każdego dnia wprowadzały zdrowe nawyki, dzięki którym unikniecie bólu.
Jakie ćwiczenia polecasz na początek?
To pytanie pada najczęściej, jak zacząć? kiedy zacząć? od czego zacząć? Na Wasze potrzeby stworzyłam nawet trening o nazwie: “zacznij tutaj”. Zacznij teraz, już, dzisiaj, bo po co się dalej męczyć? Zacznij od łagodnych ćwiczeń typu: stretching (z ang. rozciąganie) lub trening typu zdrowe plecy. Śmiało możesz zacząć od treningów, które podarowałam Ci wyżej.
Co jeżeli podczas ćwiczeń napina się brzuch?
Chcę Wam o tym napisać i Was tutaj uspokoić, bo często mi to zgłaszacie jako obawę czy problem. To jest całkowicie normalne i musisz mi zaufać, że podczas dobrze przygotowanych treningów nic, absolutnie nic złego nie może się stać Tobie czy dziecku, a to, że będziesz czuła różne napięcia czy ciągnięcia jest związane ze zmianami jakie zachodzą w Twoim ciele. W ciąży nie ćwiczymy mięśnia prostego brzucha, ale mięśni w okolicach brzucha jest dużo więcej i to całkowicie normalne, że będą się napinać podczas ćwiczeń.
Jakich ćwiczeń unikać?
Jeżeli znasz się na treningu i ćwiczyłaś do tej pory na własną rękę, to wyłącz ze swojego treningu ćwiczenia zwiększające ciśnienie w jamie brzusznej, albo te o zbyt wysokiej intensywności: klasyczne brzuszki, planki (deski), pajacykim, skipy czy ćwiczenia z dużym ciężarem.
Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę postaw na treningi z instruktorem. Upewnij się, że osoba prowadząca trening specjalizuje się i ma kwalifikacje w treningu kobiet w ciąży (to, że była w ciąży o tym nie świadczy).