1. Strona główna
  2. Ciekawostki
  3. Sposoby na łagodzenie bólu

Sposoby na łagodzenie bólu

Czy Wy też się bólu podczas ?

Kobiety od zawsze stosowały i sprawdzały różne taktyki, mogące pomóc w dolegliwości bólowych podczas porodu. Te metody można podzielić na farmakologiczne i niefarmakologiczne. Polecamy zacząć od tych niefarmakologicznych, dobrze je wypróbować przed podaniem leków.

Pamiętajcie, że często ból jest spotęgowany , dlatego warto interesować się zmianami w ciele. Świadoma kobieta mniej się stresuje, a co za tym idzie mniej odczuwa dolegliwości bólowe.
przez nas sposoby na łagodzenie bólu to:

1️⃣  – odprężenie jest ważnym elementem pomagającym kontrolować ciało i ból porodowy siłą umysłu.

2️⃣  – to forma psychoterapii, która wykorzystuje muzykę i jej elementy. Warto zadbać o to, aby atmosfera na sali porodowej była przyjazna i pomogła przyszłej mamie się zrelaksować.

3️⃣  – wykorzystuje inhalacje z dodatkiem olejków eterycznych roślin (możemy je także stosować przez skórę). Działanie aromaterapii opiera się na pobudzaniu zapachem części mózgu odpowiedzialnych za regulację ośrodków nerwowych i hormonalnych.

4️⃣  – ciepła woda, w której zanurzona jest kobieta wpływa relaksująco na układ nerwowo-mięśniowy, a szum wody naturalnie uspokaja.

Artykuły które mogą cię zainteresować