CZAS NA SZKOŁĘ… RODZENIA

JAK UNIKNĄĆ NACIĘCIA KROCZA?

W Polsce aż 60% porodów kończy się nacięciem krocza.

Obawiasz się nacięcia krocza lub głębokiego pęknięcia? To naturalne i zrozumiałe.
Masz realny wpływ na przebieg swojego porodu, dlatego dziś opowiem Ci jak temu zaradzić!

Czy wiesz, że nie musisz się zgadzać na rutynowe nacinanie krocza?
Koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem i dowiedz się, jak egzekwować swoje prawa i przygotować krocze do porodu, aby uniknąć urazu krocza i związanych z nim powikłań.
Przygotowałam dla Ciebie aż 10 sprawdzonych metod na ochronę krocza.

Zanim jednak zapoznasz się z tym materiałem, koniecznie obejrzyj poprzedni, w którym omawiam komplikacje okołoporodowe.
Zależy mi, abyś potraktowała naszą akcję- edukację jako cykl bo dzięki temu lepiej zrozumiesz temat i wykorzystasz wiedzę w praktyce.
Link do poprzedniego materiału o komplikacjach okołoporodowych znajdziesz TUTAJ.

Przede wszystkim muszę wspomnieć o standardzie opieki okołoporodowej. Powstał w 2019 roku, więc jest dość świeżym pomysłem, jednak dla każdej rodzącej kobiety powinien być lekturą obowiązkową. Pokuszę się o stwierdzenie, że powinni ją przyswoić przyszli rodzice, nie tylko mama, ponieważ partner również ma duże znaczenie podczas porodu, a wiedza pozwoli mu w realizacji planu porodu partnerki i komunikacji z personelem.

Najważniejsze informacje, czyli skróconą wersję standardu opieki okołoporodowej z fundacji Rodzić po ludzku znajdziesz TUTAJ.
Zajrzyj również do podstawy prawnej z rozporządzenia ministra TUTAJ.

Czy wiesz jakie konsekwencje może powodować nacięcie krocza?
  • Nacięcie krocza nie chroni przed dalszym pęknięciem, a nawet zwiększa ryzyko jeszcze większego pęknięcia. Często kończy się pęknięciem w stopniu III i IV,
  • Nacięcie krocza powoduje osłabienie tkanki krocza, która przy kolejnych porodach może łatwiej ulegać pęknięciu.Nie zapobiega również problemom z mięśniami dna miednicy, wysiłkowemu nietrzymaniem moczu czy wypadaniu narządów.
  • Rana po nacięciu nie jest łatwiejsza do opatrzenia i nie goi się lepiej. Są już badania, które pokazują, że lepiej goją się rany po pęknięciu niż po nacięciu.
  • Nacięcie krocza nie zapobiega urazom główki dziecka.
  • Nacięcie w wielu przypadkach powoduje rozluźnienie pochwy i dyskomfort podczas współżycia, nie zapobiega również późniejszym problemom ze współżyciem seksualnym.

Dlatego tak bardzo zależy mi, abyś przygotowała się kompleksowo do porodu i uniknęła nacięcia lub głębokiego pęknięcia krocza.

Po co Ci bolesne i trudno gojące się rany? Po co Ci wydłużony okres powrotu do sprawności po porodzie?

Po co Ci trauma i obawa przed kolejnym zajściem w ciążę?

Koniecznie zapoznaj się z video, które dla Ciebie przygotowałam poniżej i poznaj sprawdzone sposoby na ochronę krocza podczas porodu.

POBIERZ PDF

Wolisz czytać zamiast oglądać? Nie możesz teraz odsłuchać video? W takim razie zapraszam do wersji tekstowej 🙂
Kliknij w link zamieszczony poniżej:

To był tylko ułamek wiedzy jaką stworzyliśmy razem z 12 innymi specjalistami w ramach naszej szkole rodzenia!

Zapoznaj się z ofertą naszej szkoły rodzenia dzięki której zaskoczysz personel medyczny swoją wiedzą, przygotowaniem i opanowaniem!

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • Anna Antworka
    13 września 2022 17:43

    Świetny materiał, tak jak poprzedni! Dzięki Waszym filmom coraz mniej boję się porodu i mam poczucie, że to może się dobrze udać 🙂 chętnie zobaczyłabym pozostałe filmy szkoły rodzenia, bo czuję, że dzięki temu pozbyłabym się wielu wątpliwości i obaw. Będę polecać innym 🙂

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.